Šildymas suskystintomis dujomis populiarus, nes dujos ekologiškai švari energija ir praktiškai visi šilumos generatoriai (šildymo katilai) ant gamtinių dujų pritaikomi pakeitus degimo purkštukus.
  • Apšildymas suskystintomis dujomis lengvai automatizuojamas, esant išmaniems dujų balionų sistemoms ir patogiam dujų balionų tiekimui – suskistintų dujų balionus keičia operatorius dujų atsargoms įpusėjus.
  • Greitas ir patogus pramoninių ir gamybinių patalpų šildymas dujiniais šildytuvais pučiant ora (raketos).
  • Dujinio šildymo katilai užtikrina aukštą naudingumo koeficijentą 90- 100 %
  • Didelė konkurencija suskystintų dujų rinkoje užtikrina kainos stabilumą. Suskystintas dujas šildymui tiekia: Baltarusijos ir Rusijos perdirbimo įmonės, „Mažeikių nafta“ir kiti šaltiniai.
  • Montuojame sistemas apšildymui, tiekiame gera kaina suskystintų duju balionus su 95% propano dujomis

Suskystintos dujos šildymui, propano ir butano ypatumai.

Dujų suskystinimo sąlyga – tai aukštas slėgis. Suskystintos dujos šildymui laikomos rezervuaruose ir dujų balionuose su spaudimu 16 bar. Antra sąlyga dujų suskystinimui – tai aplinkos temperatūra. Propano virimo temperatūra -43°С, butanas iš skystos frakcijos pereina į dujinę frakciją esant -0,5°С (butano virimo temperatūra). Tai reiškia, kad laikant dujų balioną su skystu butanu lauke šaltą žiemą šildymo sistema neveiks. Esant minusinėms temperatūroms – butanas negaruos ir šildymo sistemoje nebus dujų spaudimo, tokiu atveju dujų balionus reikėtų laikyti uždaroje apšiltintoje patalpoje. Mes montuojame išmaniasias dujų balionų sistemas šildymui suskystintomis dujomis ir tekiame palankiomis kainomis užpildytus 95% suskystinto propano dujomis. Dujų balionų spintas montuojame lauke prie statinių, šildymo sistema garantuotai veiks lauke esant iki -40°С.

Suskystintos dujos šildymui, palyginimas.

  • Visi žino, kad taupiausias šildymo būdas – tai apšildymas malkomis, gyvenant prie nuosavo miško. Toks šildymo būdas nėra  patogus ir ne visiems priimtinas.
  • Šildytis suskystintomis dujomis žymiai pigiau nei elektra.
  • Skirtumas šildant namą suskystintomis ir gamtinėmis dujomis   apie 60 %

Geoterminio šildymo ir šildymo dujomis palyginimas.

Lyginti geoterminį  ir šildymą dujomis negalima,  tai skirtingi dalykai. Tai panašiai kaip pervežant krovinius lyginti galingą  vilkiką su lengvu automobiliu .  Dujos  šildymui (suskystintos arba gamtinės) naudojamas maisto ruošymui,  vandens ruošymui, namo šildymui, namo pirties šildymui. Geoterminis šildymas oras-vanduo arba vanduo-vanduo  vartoja gamtos energiją, neskirtą  maisto ruošymui ir neskirta pirties šildymui iki 70- 100 laipsnių. Tam kad išnaudoti visus geoterminio ir dujinio  šildymo  privalumus  UAB ,,Inzinerijos Slėnis“ siųlo įsirengti naują hibridinę šildymo sistemą  dujos- oras- vanduo.

Šildymo sistemų priedai